Mesajı Okuyun
Old 01-04-2007, 21:00   #2
Admin

Sayın Av.Ali HALLAÇ,

Öneriler için teşekkürler. Yanıtınızın, mesajınızı eklediğiniz üye referans sistemi konusu ile ilgili olmadığı için bu ayrı konu içine taşıyarak cevaplandırıyorum:

1- Sitede gerçek isim kullanılması konusu sitemizin en eski tartışma konularından biridir ve yıllar boyunca çok değişik konular altında defalarca tartışılmış ve olumlu olumsuz değişik görüşler ileri sürülmüştür. Ulaştığımız noktada THS'nin çizgisi bugünkü haliyle şekillenmiştir ve bu haliyle kalacaktır: Sitemize gerçek isim kullanarak kayıt olmak zorunludur ancak gerçek ismin diğer site üyeleriyle paylaşılması zorunlu değildir.

Avukat meslektaşların pek çoğu için bu çok anlamlı bir serbestlik değilse de, THS'nin bir baro sitesi olmadığını ve tek hedef kitlesinin avukatlar olmadığını hatırlamak gerekir. THS geniş katılımlı bir hukuk sitesidir ve avukatlar THS'nin üye yelpazesinin sadece bir kanadını oluşturmaktadır. Aramızda hakimler, savcılar, emniyet müdürleri, bürokratlar, devletin değişik kademesinden memurlar, kaymakamlar, hukuk öğretim görevlileri, adli bilirkişiler vardır ve isimleri açık olarak sitede görüş ileri sürmek veya önlerine gelen bir dava hakkında sitedeki meslektaşlardan görüş almak bu meslek mensupları için avukatlar için olduğu kadar kolay değildir, hatta çoğu kez ihsası rey kapsamında olacaktır.

Keza avukat meslektaşlar dahi zaman zaman soru sorarken isimlerinin açıkça internette yer almasını istememekte, sorularının ve davaları ile endişelerinin o davanın hakimi, savcısı, karşı taraf vekili tarafından burada serbestçe okunmasından rahatsızlık duymaktadırlar. Dolayısıyla sitemizde diğer üyelere karşı anonim kalmak isteyenlerin bu konudaki hassasiyetlerine saygı duyuyoruz.

2- İnternet ve hukuki danışma konusunda yazdıklarınıza katılıyorum.