Mesajı Okuyun
Old 13-12-2010, 10:46   #35
kvas

Meslekte ilk yılını yaşayan bir meslektaşınız olarak kamulaştırmasız el atma konusunda karşıma çıkan davada bilgilgilerinizden ve tecrübelerinizden istifade ediyorum çok teşekkür ederim.
Benim olayımda idare 1977senesinde gayrimenkulle ilgili olarak tapuya istimlak şerhi işlemiş ancak tapuda malik hala müvekkillerimin mirasbırakanı görünmekte. Ve açıkçası babalarının böyle bir gayrimenkulü olduğunuda tesadüfen 2010 eylül ayında öğreniyorlar. gayrimenkulün bulunduğu alan çok karışık olduğu için şu an ki durumu hakkında tam olarak bilgili alamadım belediye yol geçirilecek çalışma başladı diyor başka bir kurumda kendi kampüsleri içerisinde bulunduğunu yol geçen kısmın 10 metre ilerde olduğunu söylüyor. bende vekilleri olarak idareye başvurdum bilgi için aynı zamanda kamulaştırmasız el atma davası açtım. istimlak şerhi işleyen kurum ilgili gayrimenkulün kamulaştırıldığını ve ilgili kararın 1975 senesinde gazetede yayınlandığını söylüyorlar ancak bahsi geçen gazete yerel gazete ve hak sahibi o şehirde yaşamıyor bunun dışında parayıda ziraat bankasına yatırmışlar ancak çeken olmadığı için hazineye geçmiş kamulaştırmasız el atma yolu ile gittiğim dava yolu doğrumudur yerel gazete ilanının yanında ulusal gazetede de ilan şart değil mi olayla ilgili görüşleriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim