Konu: Fıkra Keyfi
Mesajı Okuyun
Old 23-11-2006, 11:40   #79
Gülümse

Uc balikci aglarini toplamak icin hamle yaptiklarinda gozlerine inanamislar.. Cunki aglarinda takilmis dunyalar guzelli bir deniz kizi varmis.. Deniz kizi onlarin birer dileklerini yerine getirmek karsiliginda ozgurlugunu istemis..

Birinci denizci oldugundan iki kat daha zeki olmak istedigini soylemis.. Deniz kizi parmagini siklatmis, birinci denizci birden bire bozuk olan pompa motorunu nasil tamir edecegini anlamis ve ise koyulmus..

Bunu goren denizci ben on kat daha zeki olmak istiyorum dileginde bulunmus.. Deniz kizi parmagini siklatmis.. ikinci denizce kurnak bir eda ile bagirmis izafiyet teorisi yanlis, ben bu yanlisi iki dakikada duzeltirim..

Her iki arkadasini seyreden Ucuncu denizci deniz kizindan kendisini 100 kat daha zeki yapmasini istemis.. Deniz kizi itiraz etmis.. Sonuclarina katlanman cok zor olacak demis.. Denizci israr etmis, deniz kizi o zaman once beni aglardan kurtaracaksin demis.. Ucuncu denizci deniz kizini aglardan cikarmis..

Deniz kizi parmagini siklatir siklatmaz kendini denize atmis.. Cunki ucuncu denizci bir kadin olmus..