Mesajı Okuyun
Old 07-07-2009, 23:18   #242
üye25928

Alıntı:
Yazan Av. Taner BAŞ
Ekşi sözlükten alıntıdır :

"an itibarıyla selçuk üniversitesi hukuk fakültesi dekanı profesör. "özgürlükler asıl, yasaklar feridir" diyerek beni benden alan baba hukukçu. 3. sınıfa gelmiş medeni hukuk cahillerini* terbiye edip, dersi derste öğreten eşya hukuku hocası. miras hukuku ve eşya hukuku gibi korkunç derslerde "zor bir ders, birazcık zorlarsam hepiniz uçarsınız" diyip, her sınavda yalnızca 2 adet tanım sorarak, hukuk fakültesi öğrencilerinin meramından anladığını her fırsatta dile getiren büyük praetor.

borçlar hukuku, miras hukuku, eşya hukuku hakkında yazdığı kitapları ilmek ilmek bilgi dokuludur. fanatik fenerbahçelidir. eğer fenerbahçenin galip geldiği günün ertesinde sınavınız varsa kafadan 10 puan cepte demektir.

kibardır, latiftir, hak hukuk bilir, insaflıdır, insancıldır, cumhurbaşkanı adayımdır.

derste konusan ögrencilere "sen arkadaki son söyledigimi tekrar et" diyen ve ögrencinin durumunu müthiş bir zevkle izleyen selcuk universitesi hukuk fakültesi profesörü. "

Özledim hocamı göresim geldi

Geçen sene fakülteyi ilk kazandığımda ilk yaptığım şeylerden bir tanesi fakültemizin değerli hocalarının isimlerini "google"dan aratmak olmuştu. Ekşisözlükteki bu "entry"i geçen sene görmüştüm. O zamanlar bu yazı pek fazla bir anlam ifade etmezken ne demek istediği pek anlayamazken şimdi gayet net anlıyorum ve bir sene sonra bu girişi yazan kişi hakkında vay be ne güzel de özetlemiş diyorum