Mesajı Okuyun
Old 29-10-2007, 17:01   #149
stalin

Varsayılan saygıdeger büyüğüm av.nebi

sevgili büyüğüm 2oo6 da öss sınavına girdim.. sınav süresi boyunca ankara hukuk idealimdi.. kendimi taa o zamanlardan beri kızılaya hazırlamıstım..deneme sınavlarında kusursuza yakın puanlar almama ragmen maalesef bunu gercek sınava yansıtamadım..ee ankara beklerken selcuk olunca da ıster ıstemez selcuk üniversitesine kolay ısınamadım..içimde kalan ukdeyi bertaraf edebilmek adına önceki yazımda bahsettıgım gıbı ankara ya gittim. anayasa dersinde sürekli işittiğim yüksek mahkemeleri yerinde inceleme şansım oldu.. bu beni acayip galyana getirdi..Şöyle düşünüyorum: ankara hukuktaki rakibim kızılaya giderken danıstay önünden geciyor ve şöyle baktıgı zaman hedef ona yakın gözünün
önünde ama ben konyadan bakınca çorak araziden baska birsey göremiyorum .. sanki bizlere şöyle denilmiş gibi ' start verildi.. ankara kızılaydaki x öğrencısı ve konya alaadındekı y öğrencısı (mesela ben ) danıstay kapısına kim erken varırsa o sumru çörtoğlunun yerine gececek.. ee haliyle ben 280 km kosuncaya kadar oradaki x kişisi 15 dk da mesafeyi alacak ve danıstay baskanıolacak...bilmem düşündüklerimi anlatabildim mi? Arkadaslar selcuk unv hakkında bu kadar karamsar bir tablo çizdiğim için beni bagıslasınlar..Ama tüm bu dezavantajları avantaj haline dönüştürmek adına sonuna kadar mücadele edeceğim.. asla pes etmem çünkü buna yaratılışım müsait değil...en kalbi sevgi ve saygılarımla... ( atamıza ve cumhuriyetimize müteşekkirim..ulusumuzun bu manidar bayramının payidar kalması dileğiyle )