Mesajı Okuyun
Old 30-01-2004, 21:21   #7
sbudak

Normalde bir başka yazıdan alıntı yaptığımda bunu sitenin izin verdiği özel alıntı formatında belirtmeye dikkat ediyorum. Bu şekilde alıntı yapılması yazının anlaşılmasına büyük katkı sağlıyor. İlk mesajda/yazıda alıntı formatını kullanmamamın sebebi bu yazıda benim kişisel fikir ve ifadelerimin yer almaması. Bir başka ifade ile bu yazının tamamı, kaynak olarak belirtilen gazetede yer alan haber ifadelerinden ibaret. Ben de bu habere bir başka hukuk sitesinde rastladım ve olduğu gibi buraya taşımak istedim. Haberi önce forumun "Haberler" kısmına eklemek istedim. Böylece yazının içeriği yer aldığı forum alanına daha uygun olacak ve dile getirdiğiniz yanlış algılamaya sebebiyet verilmemiş olcaktı. Ancak "Haberler" formuna sadece forum yöneticilerinin haber/konu ekleyebilmesi sebebiyle bu mümkün olmadı ve haberi şimdi yer aldığı bu foruma sundum. Öyle anlaşılıyor ki yanlış algılamaya sebep olacağını düşünerek yazının başına bu konuda bir açıklama yazmam gerekliydi. Özellikle haber ve makale aktarımlarında bu hususa daha çok dikkat edeceğim. Uyarı ve hatırlatmanız için teşekkür ederim sayın Gemici.