Mesajı Okuyun
Old 04-11-2006, 20:23   #6
Av.Fırat Kırımcı

yurdumun dört bir yanına doğru düzgün yetişmiş akademisyen olmadan hukuk fakültesi açacaksın... her özel üniversiteye yetisi olup olmadığına bakmaksızın hukuk fakültesi açma hakkı vereceksin...
ondan sonra fakülteyi çalışarak hakkıyla bitirmiş insanlara "dur bakalım yeterlimisin" diye sınav yapacaksın...

sayın Hakimlerimiz "bazı avukatlar doğru düzgün dilekçe dahi yazamıyorlar" diye eleştirirler , Ancak adliye stajı aşamasında "ben bu stajyere ne verebilirim acaba" diye düşünmezler...

sayın avukatlarımız "meslek ayaklar altında diye dert yanarlar" ancak kendilerine stajyer olarak seçtikleri hukuk mezunu insanları takip elemanı olarak kullanıp (tabirimi bağışlayın) kadı usulu iş yapmayı gösterirler.. Nasıl dava kazanılır ı öğretirken hukuku nasıl katlettiklerini görmezler.. Ondan sonra da, kazandığı davalar ile hukuka verdiği hizmeti paralel zannedildiğinden övünçle "iyi avukat" diye takdim edilirler.. Stajyerlerine hukuk mantığı kazandırmanın hiç bir önemi yoktur...

soruyorum herkese
avukatlık sınavına bugün ruhsatı olan avukatlar da girse kaçı başarılı olur??
kaç tanesi kazanılmış hakkım var demeden bende bu sınava tabi olayım da hukuk kazansın der??

katılıyorum herkes hukukçu olmamalı...
ama bunun ölçüsü kutucukları doldurmak değil hukuk adına birşeyler vermek olmalı...

devletim öğretmen olmayan yere fakülte açtıysa ....
devletim kalitesine bakmadan özel üniversitelerden hukuk mezunu çıkmasına müsade ettiyse
hakimlerim adliyede iş yoğunluklarından dolayı beni yetiştiremedilerse
avukatım bana hukuku değil de takip elemanı olmayı öğrettiyse

bir devlet üniversitesi mezunu olarak benim günahım ne??