Mesajı Okuyun
Old 27-06-2003, 18:34   #1
duyurucu1

Önemli Bu Kadın Ne Yapsın?Bu Avukat Ne Yapsın?

BU KADIN NE YAPSIN? Bu avukat ne yapsın?

Bu kadının üç çocuğu varken kocası üzerine ikinci kadını aldı.Kendisini boşadı.Kadın boşanmaya razı oldu.”Kocam ne yaparsa doğru yapar” diyerek hem boşanmaya evet dedi hem de nafaka ve tazminat istemedi.

Adam birinci karısı ile ve üç çocuğuna ayrı ev açtı ve iaşelerini temin etti ikinci ve yeni karısına ayrı ev açtı.İkinci karısından da birkaç çocuğu oldu.

Zaman geçti.Ekonomik kriz başladı.Çocuklar büyüdü ev bark sahibi oldular.Adam birinci karısından usanır oldu.

Şu anda birinci karısının geçimini sağlamıyor.Zaman zaman yanına gelse de onunla birlikte olsa da bu kadın zor durumda.Ekonomik sıkıntı içine düştü.

Birinci kadın kendisinin boşanmasına vesile olan avukatın yanına geldi.”Haydi sen benim boşanmama sebep oldun.Benim ıkıntı içine düşmeme sebep oldun.Şimdi yaptığın işi temizle.Bana nafaka bağlattır!”diyor.Avukat da dava açacak ama naıl dava açacağını bilmiyor.

Şimdi sorarım size;Bu kadın ne yapsın?Bu avukat ne yapsın?Nasıl bir dava açsın?Kadın eskiden boşanırken nafaka ve tazminat istememişti.Buna rağmen yıllarca (9 yıl) birlikte yaşadılar ve halen de yaşıyorlar.Ama şimdi nafaka istiyor.Avukat, nasıl bir yol ve dava açarak nafaka veya periyodik gelir elde edebilir?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.