Mesajı Okuyun
Old 14-09-2011, 09:33   #6
Canavar Avukat

Bizim muvekkil bu durumda kadin tarafi. Aslinda kadin kocasindan cok daha fazla bosanma niyetinde. Fakat falanca sene vermis oldugu emegin karsiligi bir maddi beklenti icerisinde onu almadan da ayrilmak niyetinde degil. Haklidir ya da haksizdir bilemiyorum tabii. Tazminat da talep ediyorum falan dedigi icin, bosanma dilekcesi elimize ulastiktan sonra cevap olarak; davanin reddine cocuklardan biri (2 cocuk var) resit olmadigi icin velayetinin anneye birakilmasina o cocuk icin 750 TL istirak nafakasi egitim vs giderleri yasamsal masraflari, 750 tl bosanmaya karar vermesi halinde yoksulluk nafakasi kadina, ornek olarak da 10000 TL maddi ve 10000 manevi tazminat talebi seklinde bir yanitta bulunmayi planliyorum. Aile birliginin bozulmamasi icin ayni dilekcede ayriliga da karar verebilecegini talep edebiliriz belki.

Burada muvekkilin anlattigindan yola cikarak belirtmek isterim ki isin garibi durum tam tersine, yani kadin bir yerde calisiyor ve kirada cocuklari ile oturuyor bosanma davasini acan koca ise 7 8 aydir evi ansizin terk edip gitmis. Muvekkilin soyledigine gore 1 yillik sigorta kaydi var onun disinda 20 yil boyunca sigortali olarak calismamis ve hep esinin kazandigi paradan menfaat temin etmeye calismis. Kayinpederin uzerine bir dukkan ve bir ev var, koca burada calisiyor ve ikamet ediyor sanirim ancak kendi ustune kayitli hicbir sey yok. Yani evi gecindiren kira odeyen cocuklarin ihtiyacini karsilayan kadin.

Ozetle durum bundan ibarettir