Mesajı Okuyun
Old 27-03-2013, 16:04   #6
avukatmutlu

meslektaşım,
şuana kadar bu dava için yaptıklarım şöyle;

tehir-i icra talepli temyiz dilekçemi sundum. temyiz harcı yaklaşık 250 TL. tuttu, bu konuda da sorusu olan arkadaşları bilgilendirmek adına belirtmek isterim. Elbette ki temyiz dilekçemde elle tutulur bir dayanağım yoktu, yalnızca ' davalının ödeme iddialarına ilişkin belgeler ile temerrüt olgusunun araştırılması gerekirken ön inceleme tahkikat duruşmasında tahliye kararı verilmesi usul ve yasaya aykırıdır' gibi açıklamalar ekledim. Sadece temyiz dilekçesi yazabilmek adınaydı ancak elbette ki, kanun çok açık ve bozma kararına en ufak bir ihtimal vermiyorum. Sonrasında tehir-i icra talepli temyiz ettiğime ilişkin derkenar alarak icra müdürlüğünde dosya hesabının yapılarak teminatın tarafımıza bildirilmesi ve mehil vesikası için. Önemli husus; kira alacağı ve tahliye için takipte, teminat bedeli olarak - 3 aylık kira ve dosya alacağının masrafları ile birlikte tamamı hesaplanıyor. Açıkçası ben 3 aylık kira bedeli olarak düşünmüştüm, ancak alacak tutarı da hesaba katılmadan mehil vesikası verilmiyormuş. Müvekkilime tutarı bildirdim, muhtemelen yarın teminatı yatıracağız. gelişmeleri ve son durumu tekrar yazacağım.
Karar 19.03.2013 tarihinde yüze bildirilmiş ve icra hukuk kararlarında tefhimden itibaren 10 gün olduğuna göre, yanılmıyorsam mehil vesikasına ilişkin teminat bedeli için de yarın son günümüz. Yanılıyorsam fikirlerinizi bekliyorum.