Mesajı Okuyun
Old 14-12-2018, 08:22   #3
Av.Bülent AKÇADAĞ

Tedbir veren mahkemeye itiraz etmeniz halinde bir sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.

Nitekim mülkiyeti Finansal Kiralama Şirketine ait olan asansör, müteahhit firmaya 6361 sy kanun kapsamında kiralanmış, kiraların ödenmemesi nedeni ile ihtarname keşide edilerek 60 + 3 günlük süre verilmiş, verilen sürelerde ödeme yapılmamasından ötürü yasal takip süreci başlamıştır.

Burada yapılacak şey, tedbir veren mahkemede ki dosya incelenerek,

1- Gönderilen ihtarnamede ki 60+3 günlük sürenin dolup dolmadığını öğrenmeniz. (Esasen mahkeme resen inceliyor ancak gözden kaçmış olabilir.)

2- İhtiyati tedbir kararı sonrası 7 günlük süre içerisinde kararın icraya indirilip indirilmediğini incelemeniz.

3- İhtiyati tedbir kararının icraya indirildiği tarihten başlayarak 15 gün içerisinde malın iadesi davasının ikame edilip edilmediğini kontrol etmek,

4- İade davasının açıldığına dair mahkemeden derkenar alınıp icra dosyasına sunulup sunulmadığını kontrol etmeniz.

Bunların tamamı usule uygun ise yapacak pek bir şey kalmıyor.

Bu aşamadan sonra ben olsam "Finansal kiralama firması ile görüşerek ekipmanın yerinde sizlere satılmasını" önerirdim. Bu ödeme tutarını da müteahhit firmaya rücu edebilirsiniz.

Kolay gelsin.