Mesajı Okuyun
Old 17-10-2009, 19:30   #12
Koçgar

Ben de karşılıklı yardımlaşırken ücret alınmaması gerektiğini düşünüyorum.İstanbul’ dan bir meslektaşın duyurusundan hareketle Adana'daki dosyasına bakıp istediği tüm bilgiyi verdim.Ama kısa bir süre sonra benimde İstanbul'da iki ayrı adliyedeki dosyaların fotokopisini almam gerekti.Sitedeki ilanlardan hareketle oradaki arkadaşlara ulaştım ve onlar bana fotokopi masrafı dahi gerekmediğini, dilekçe ve vekaletname göndermemin yeterli olacağını söylediler. Ama dilekçe ve vekaletname ile birlikte havale ile hem benim hem de onların zaman kaybetmemesi için oradaki masraflara yeteceğini düşündüğüm miktarda baro pulu ekleyerek gönderdim.Bir hafta sonra fotokopi ile birlikte artan baro pullarının da tarafıma geri gönderildiğini gördüm. Sitemizdeki yardımlaşmanın amacına ulaştığını düşünüyorum. Ancak yardım eden arkadaşı ekonomik külfet altına sokacak bir durumda da yardım talep eden meslektaşımızın bunu düşünerek hareket edeceğinden eminim.Kaldı ki uygulamanın da kısa süre sonra tamamen oturacağına inanıyorum. Saygılar.