Mesajı Okuyun
Old 01-11-2007, 09:59   #1
av.semire nergiz

Varsayılan Kardelen Ayşe

Son günlerde ,çocukluğumuzdan kalan bir şarkının melodisine eşlik eden gülümsemesiyle Kardelen Ayşe'yi reklam kuşağında sıklıkla görmeye başladık.Reklamda verilen mesajla kadınlarımıza imkan verildiğinde ne de çok güzel şeyler başarabildikleri gözler önüne seriliyor.Kadınların var olma mücadeledesinde herkese umut ve moral veriyor adeta.

Kardelen Ayşe'yi ben de çok sevdim;her reklam tekrarında izlemekten büyük haz aldım.Zaman zaman şarkısına ben de eşlik ettim;Ancak bu mutluluk ve keyif verici durum yaptığım araştırmalar sonucu kısa sürdü ve yerini hayal kırıklığına bıraktı ;zira Kardelen Ayşe Üniversitenin tarih bölümü mezunu olduğu halde Mardinin bir ilçesinde ek ders karşılığı okulun ingilizce derslerine giriyormuş.Yani kardelen Ayşe branşı dışında ve çok cüzi bir ücretle çalışıyor;Buna rağmen yüzündeki gülümsemesiyle tüm kadınları okumaya herkesi de destek vermeye davet ediyor.

Devletin herkes gibi Kardelen Ayşe'ye de insanca yaşanabilecek ve diğer okumak isteyen kadınları da özendirecek ekonomik koşulları sağlamasını bekliyoruz.