Mesajı Okuyun
Old 01-12-2004, 15:36   #4
ciril

sn terazi önce hukuçu kimliğimin dışında bende bu konuda kendime şu soruyu soruyorum örneğin 2-3 tane çocuğu olan bir ailenin yada yeni bebeği olan bir ailenin çocukları tepenizde koşar oynar merdivenlerde gürültü eder yada gece yarısı basbas bağırarak uyanırsa buna komşuluk adına katlanılır yada hiç bir mahkeme çocuklu aile apartmanda oturamaz diye bir karar vermez bunun örneklerini çoğaltmak çok mümkün yasada yada yargıtay kararlarında bu tür konularda karar çıkmaz ama siz kedi köpek besleyemezsiniz

aslında yasal düzenleme çok açık rahatsızlık vermemek ama sanırım yargıtayda kedi köpek beslenemez kararı altına açıkça imza koyan birkaç sevgisiz insan ve bu onlar gibi düşünenlere kolaylık sağladı elbette hayvan tutanın sorumluluğu yasalarda belli elbette doberman gibi bir görünümü bile ürkütücü köpekten korkulabilir ama bende yan komşunun alkolik kocasından korkamazmıyım

apartmanda yaşamak saymak ve herşeyden önce sevmek
benimde kızım var büyürken biliyorumki gece ağladığında rahatsız oldular kedim ve köpeğim var zaman zaman havlayıp gürültü etti ama hiç mi sokaktan köpek sesi duymaz bu insanlar yada kaldırımda burun buruna gelmez gün boyu yazık

şimdi hukukçu olursak
malesef sayın terazi yönetim planında yoksa bile kmk uyarınca ve yerleşik yargıtay kararları uyarınca komşularınız istemiyorsa apartmanda kedi köpek vs besleyemezsiniz.
yüzüm kızararak