Mesajı Okuyun
Old 26-01-2012, 17:25   #9
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bizim buralar da engebeli. Ama ben masrafı önceden yapsam da dava devam ederken tahsil etmeyi (çoğunlukla) becerebiliyorum. Eğer, becerememişsem "Yahu hala akıllanmadın. Masrafı baştan alsana" diye söyleniyorum. Sözleşme olmadan bir kere icra takibi yaptım. İtiraz geldi, anlaştığımız rakamı %15 fazlasıyla tahsil ettim. Avukatlık Sözleşmesi olan bir müvekkilime daha yeni icra takibi açacacağım. Yani 26 yılda 2 defa oldu. Benim olağan akışıma uygun yani.

Samimi olarak yazar mısınız? Sizden makbuz talep etmeyen her müvekkilinize makbuz verdiniz mi?

Benden istemeyene ben vermiyorum. Çevremde gördüklerim de öyle...

Bu mülahazalarla, ilk görüşümde direniyorum.

Alıntı:
Ama ben masrafı önceden yapsam da dava devam ederken tahsil etmeyi (çoğunlukla) becerebiliyorum.
eee hayatın olağan akışı becerikli avukatlara vız gelir tırıs gider tabi

Alıntı:
Eğer, becerememişsem "Yahu hala akıllanmadın. Masrafı baştan alsana" diye söyleniyorum
Bakın hayatın olağan akışı kuralının yan tesirleri de varmış. Söylenmenize, hayıflanmanıza sebep olabiliyormuş.

Alıntı:
Yani 26 yılda 2 defa oldu.
26 yılda 2 pürüz ?? .Üstad sizin orda hayat çok olağan ve gürül gürül akıyormuş yahu. Kıskanmadım dersem yalan olur.

Alıntı:
Samimi olarak yazar mısınız? Sizden makbuz talep etmeyen her müvekkilinize makbuz verdiniz mi?
Bu sitede yazdığım tüm yazıların samimi olduğunu tüm samimiyetimle ifade ederim.
Müvekkillerimden aldığım her gider avansı için talep edilmediyse tabiî ki makbuz vermiyorum. Ama aldığım tüm avansları ve ücretleri mutlaka ama mutlaka dosyaya yada ilgili föye kaydediyorum.
Müvekkilden ya da karşı taraftan mükerrer tahsilât hiç yapmadım yapmam(Allah korusun).
Ancak benim bu kişisel durumum sizin yanlış görüşlerinizde direnmenizi haklı kılacak bir mülahaza değildir, diye düşünüyorum.

Saygılar sunarım.