Mesajı Okuyun
Old 16-05-2011, 15:34   #9
av.AK

söz konusu ceza hukuku ise kanun teferruattır. tek gerçek var o da hakim.Karşısına çıkacağın hakimin olay karşısında ki duruşu sonucu belirler. Ben hastane doğumlu olmadığı için yaş kısmında sıkıntı olan cinsel istismar dosyalarında, dosyayı kızın yaşı büyük olduğu belli olduğu halde sonuna kadar sıkı bir şekilde takip edenede denk geldim.Gidin resmi nikah kıyın bir dahaki duruşmaya öyle gelin diyene de.

bu dosyanın lehinize sonuçlanma olasılığı yok değil ama düşük.Öncelikli tavsiyem duruşma sırasında evlidirler ibaresini kullanırken dikkatli olmanız zira aslen taraflar evli değiller. Öte yandan müvekkilinizin "hastane" doğumlu sözde karısının yaşını bilmiyor olmasıda pek mümkün değil.

bu noktada duruşma sırasında mağdurun kendisini olduğundan büyük tanıttığını beyan etmesi gerekir, ben küçük olduğumu söylemedim yeterli değil.Mağdureden duruşma sırasında alacağınız " ben sanıkla tanıştığım sırada kendimi ona x (tercihen 16+) yaşında tanıttım ve bu yalanı sürdürdüm" şeklindeki bir beyan davanın lehinize sonuçlanmasının önünü açabilir.