Mesajı Okuyun
Old 12-07-2009, 01:56   #71
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Acedemic,
Aşağıya alıntıladığım mesajınızda ben de bir aşağılama sezmiştim. Ne amaçladığınızı ve sesli düşünüşlerinizi bir erkek olarak kısıtlı aklımla anlayamadığım için daha net, mümkünse bizlerin bile anlayabilmesi için madde madde yazmanızı dilerim.

Sayın Aladağ,

Alıntıladığınız bölümde kesinlikle bir aşağılama yoktur. Kadının önündeki engellerden birinin de bilinçsiz kadın olduğuna dair bölümün bir uzantısı olarak düşünülmesi gerekir. Bilinçsiz kadın ise tüm haklar içinde en kritik olanlardan biri olarak gördüğüm eğitim hakkından mahrum bırakılmış kadınlar açısından söz konusudur. Haklarının farkında olmayan bunları talep edemez. Ayrıca haklar beraberinde ödev ve sorumluluk yükler yani hak elde etmek aslında rahatlığı da bir bakıma elinin tersi ile itmek demektir bence. Çünkü sizi daha katılımcı kıldığı kadar da yorar.

Ayrıca estağfurullah.. Burada erkeklere yönelik düşmanca bir tavır mı hissettiniz ki ben cinslerin düşmanlığını savunmuyorum.. Savunduğum şudur: Kadının topluma etkin katılımının önündeki engeller kaldırılmalı.. Kadına bakış açısı değişmeli.. Analık rolü kadın için kutsaldır ancak kadının yeterlikleri daha fazlasını da yerine getirebilecek denli geniştir..