Mesajı Okuyun
Old 02-12-2008, 18:08   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.senemyuksel
Telefon hatlarının ikisinin de aynı kişi üzerine kayıtlı olması durumunda yanıtlarınız değişecek mi merak ediyorum. Olay şöyle müvekkilim eşinine ait başka bir hat olduğunu öğreniyor. Söz konusu yeni hatın 3. kişi bir erkeğe ait olduğu öğreniliyor. Bu 3. kişi eşin evlilik öncesi flörtü. Müvekkil 3. kişi ile sık sık görüşüldüğünden şüpheleniyor ancak boşanmak istemiyor(genelde kadınların yaptığı yuvam dağılmasın çocuklarıma yazık mantığı ile) Ancak eşinin bu görüşmelerinin de tespitini istiyor. Bu görüşmeler devam ederse o zaman boşanmak istiyor.
Bu durumda numaraları bilinen iki hattında aynı kişiye ait olması halinde tespit istenebilir mi? İstense bile açılabilecek bir boşanma davasında bu durum ne kadar sağlam bir delil olur?
Kararsızlık içinde kaldığım bu konuda fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar...

Bir insanın kendi telefonundan yine kendisine ait diğer telefonu gün içinde defalarca arayıp, mesajlaşması hayatın olağan akışına aykırıdır. Kayıtlar olağanüstülüğün kanıtlanması için kullanılabilir. Önemli olan karşı taraf nasıl bir savunma yapacaktır? "Yanımda çalışan işçimle konuşuyordum" "kızkardeşimle konuşuyordum" gibi bir savunma yapılabilir mi? Bence diğer kanıtlarla birlikte değerlendirilmesi gereken bir kanıttır.