Konu: Tahlİye
Mesajı Okuyun
Old 21-02-2009, 15:50   #1
AV. ÖZGE TUÇE

Varsayılan Tahlİye

HERKESE MERHABA
Kira borcunu ödemeyen borçlu için sözleşmedeki muacceliyet şartına dayanarak tüm ayların kirasını ve tahliye talep ettim.öncelikle ödeme emri gönderdim. borçlu ödeme emrine süresinde itiraz ederek borca itiraz etti.bende itirazın kaldırılması ve tahliye için icra hukuk ahkemesinde dava açtım.
1. itirazında borcum yoktur ödemeyeceğim dediği için hhemen itirazınm kaldırılması ve tahliye davası açtım.karşı taraf 30 gün beklemeden dava açtım diye davanın reddini talep etti.borçlu ödemeyeceğim dediği halde sonuçta bu bir karinedir yinede 30 gün beklemem gerekirmi
2. mahkeme tahliyeye karar vermesede itirazın kaldırılmasına karar verirmi.sonuçta adam itiraz ediyor. 30 gün beklememek itirazın kaldırılması talebimi etkilermi
3. icra mahkemesi tahliye talebimi red ederse bu husus genel mahkemede tahliye davası açmamı etkilermi( sonuçta icra mahkemesi davamı 30 günlük süreye riayet etmediğim için red edecek ederse)sulh hukuk mahkemesinde tahliye davası açmam için bu icradan yolladığım ödeme emri yetermi yoksa ihtar çekmem gerekecekmi
çok acil cevap yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim