Mesajı Okuyun
Old 03-12-2013, 17:43   #29
MiMi

Tüm meslektaşlarıma iyi günler dilerim öncelikle.
Yukarıda tartışılan konu hakkında bir yol göstermenizi rica edeceğim zira KMK uygulamaları konusunda pek bilgi sahibi değilim..
Müvekkil bir site içerisinde bloklardan birinin son katında bulunan dubleks bir dairenin maliki.
Bundan bir kaç yıl önce apartman yönetimi teraslardaki su giderlerinin yetersiz olması gerekçesiyle tüm dubleks dairelere ait teraslarda gider genişletme çalışması yapmışlar, ancak bundan sonra o yerden ev sürekli su almış. Ancak müvekkil bu tamirattan yapıldıktan sonra haberdar olmuş, yani işçiler teraslara ortak ulaşım sağlanabilen çatı kısmından inerek müvekkilin haberinin olmadığı sırada bu tamiratı yapmışlar. Ancak bu aşamadan sonra dediğim gibi sürekli akıntıya bağlı olarak aşağı katta kabarmalar ve kötüleşmeler olmuş ve yıllardır da yapılan tamiratlara rağmen sorun çözülememiş, yönetimden yardım da istenmiş ancak ilgilenmemişler.
Sorum şu, bu apartmanlarda her katta 4 dubleks bulunuyor ve diğer dublekslere de aynı işlem uygulanmış fakat onlarda böyle bir sorun yok.
Müvekkile ait terasın ortak alan ve kmk'ya göre diğer maliklerin de sorumlu olduğu bir alan olduğunu tespit etmek nasıl mümkündür? Mimari proje kapsamında mı ortak alan mı şahsi alan mı olduğunu anlamak gerekiyor? Bizim amacımız bu tamirat masraflarının yönetim kurulu tarafından karşılanması çünkü daha önce birçok kez kendi imkanlarıyla yaptırmış olmasına rağmen sorunu çözememiş. Bir ihtar çekmeyi düşünüyorum öncelikle ama tecrübelerinizden faydalanmak iyi olurdu Çok teşekkür ederim.