Konu: Ensest !!!
Mesajı Okuyun
Old 08-07-2006, 19:14   #9
MeLoDyY

Varsayılan yazık..

böyle bir kitap okumuştum.küçük kıza babasının cinsel istismarıydı konu.ağlayarak okumuştum.kız yıllarca çekiyordu.sonra ne oluyordu hatılamıyorum ama kitabın sonunda bu tarz muameleye maruz kalanları korumak için bir dernek kuruyordu.yabancı bir kitap ve gerçek yaşamdan alıntı.türkiyede böyle dernekler var mı bilmiyorum am kesinlikle olması gerektiğini düşünüyorum.bunu yapan insanların evet eğitim yönünden eksiklikleri olabilir ama bence bu daha çok bir hastalık.bastırıılmış şiddet içeren cinsel istekleri olan kişilerin bu isteklerini savunmasız aile içindeki kişilere ve özelllikle çocuklara karşı yöneltilmesi ile oluyoraslında bu fiilde bulunan fertlerin çoğu asosyal.çevrelerindeki insanlarla iletişim kuramayıp aile içinde bu çeşit bir eğilime giriyorlar.staj yaptığım büroda ceza ile ilgilenen avukatın tek almadığı dava türü ensest davalar.nedenini sorduğumda cevabı şöyle olmuştu:Hangisini savunacaksın.biri hasta biri mağdur.Biri baba biri kızı..Vicdanını ikinci plana atıp babayı mı savunacaksın?benim de kız evladım var:ASLA!.işin manevi boyutu ancak namus-örf-adet kurallarımız ollabilir.
teşekkürler.