Mesajı Okuyun
Old 31-10-2007, 11:55   #1
su.

İnceleme Estetİk Amelİyat Ve Doktorun SorumluluĞu

MERHABA ARKADAŞLAR,
Bu konuda hepinizin görüşlerinize ihtiyacım var.İlgilenebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.Konu hatalı yapılan bir estetik ameliyat.
Müvekkil uludağ üniversitesi tıp fakültesinde 2005 senesinde bir cerrahi operasyon geçirir.(memme küçültme).Ancak ameliyat sonrasında operasyon oldukça başarısız geçmiştir.Kadıncağız tabiri caizse resmen doğranmış perişan bir halde taburcu edilmiştir.Yeni oluşlan görüntüye baktığımda inanın kendi psikolojim bozudu.
bu başarısız geçen operasyon sonraısnda hastayla ilgilenilmediği gibi kavulmuş doktor tarafından odaya dahi alınmamıştır.Kadın amelyat sonrasında bu yeni oluşan durumdan dolayı psikolik travma geçirmiş ,psikyatri tedavisi görmüştür.
Ancak bu konuda Nİsan 2005 senesinden bu yana hiç bir yasal yola müracaat etmemiştir.Haksız fiil sorumluluğundan yola çıkılırsa zamanaşımı süresi dolmuştur.Ancak gecen süre içinde hala açık yaralar enfeksiyonların olduğu gelişen bir durumunda söz konusu.Yargıtay kararlarında hasta ile doktor arasındaki ilişkinin vekalet ilişkisi olduğu sözleşmeye aykırılık sorumluluğuda söz konusu olabiliyor. Operasyonun tıp fakültesinde gerçekleşmesi nedeniyle açılacak dava bir idari davamı olacaktır?Bu konuda karar veremiyorum.Daha öncebu konuyla alakalı dava açan meslektaşlarımın düşüncelerini merakla bekliyorum.iyi çalışmalar diliyorum