Mesajı Okuyun
Old 08-12-2011, 17:24   #376
av.ankarahukuk

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Geçen gün adliyenin iki vatandaş girişindeki sırayı görünce çok şaşırmıştım. Duruşmaya daha zaman olduğu için bri sigara içeyim dedim. Kuyruğa kaynak yapmaya çalışan birisini, sıradakiler uyarıyordu: "Kardeşim bizim de duruşmamız var. Hem de saat: 10.00 daydı" diye. O sırada saat: 10.17 idi. Yani vatandaş duruşmaya saatinde gelmiş ama içeri giremiyordu. Davacıysa(ve vekili yoksa) davası müracaata kalabilirdi ya da tanıksa hakkında yakalama müzekkeresi çıkarılabilirdi.

Bugün de aynı kalabalığı (saat:10.00 civarı) görünce üşenmedim, saydım. Bir kuyrukta tam 64 kişi vardı.
Belki okuyan olur da önlem alınır diye yazdım.

Dün sabah saatlerinde Bakırköy Adliyesi vatandaş girişindeki kuyruk ben saymadım ;ama neredeyse adliyenin ilk giriş kapısı olan noktaya çok yaklaşmıştı. O an aklımdan havaalanları geçti ve artık mahkemece çağırılacak kişilere yapılacak tebligatlada uçuş saatinden ayy pardon duruşma saatinden 1 saat önce adliye sarayının giriş kapısında olun ihtarı yazılmalı diye düşündüm. Neyseki şimdilik duruşmalar hala saatinde alınmamakta da vatandaş mağdur olmamakta; ama yeni HMK adaleti hızlandıracağı için teklifim yabana atılmamalı derim.