Mesajı Okuyun
Old 28-09-2011, 13:07   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler diliyorum ben boşanma davası halan süren bir bayanım suan nafakada alıyorum ailemle yaşıyorum eşimde bende boşanmak istedik davalarımızı karşılıklı olarak açtık..şimdi ben boşanmaktan vazgeçmeyi düşünüyorum..böyle bir durumda ne olur sadece eşim istiyor diye dava sonuçlandırılırmı? nafakam kesilirmi? çünkü boşanmaktan vazgeçince bi süre yine ayrı yaşayacagız çünkü eşim davaya devam etmek isteyecek...bu süreçte haklarım ne olur..bi fikir verirseniz çok sevinirim 6 yaşındada bir kız evledım benimle yaşıyor....

Sayın konuk,
Davadan vazgeçmeniz (hukuki deyimle "feragat etmeniz") eşinizi davaya konu ettiğiniz olaylar nedeniyle affettiğiniz anlamına gelir ve bir daha aynı olaylara dayanarak boşanma davası açamazsınız.
Eşiniz davasından feragat etmezse o davaya devam edilir.
Nafakaya sizin açtığınız davada hükmedildi ise, feragattan sonra bu nafaka kesilir. Eşinizin açtığı davada tedbir nafakası istemeniz olanaklıdır.
Tüm haklarınızı saymamız mümkün değildir. Çünkü bunlar dava konusu olaylara göre değişebilir. Haklarınızı öğrenmek ve etkin olarak kullanmak için, davanızdan feragat etmeden önce bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririm.