Mesajı Okuyun
Old 07-11-2009, 17:41   #136
Av. Filiz Sözen

eğer iki tercih varsa: aile ile vayahut tek . bunlardan hangisi insan için efdaldir ona bakmak lazım. kadın veya erkek ayrım yapmadan konusuyorum .bence iki cinste insan olarak aynı katagoridedir. eğer cinselliğin illaki yaşanması gerekiyorsa bunun meşru yollardan yapılması daha doğru bir davranıştır. bugün birine aşık oldum beraber oldum yarın küstüm ayrıldım. bir kaç ay sonra başkası çıktı vs.vs... bu hep böyle mi sürecek bunun sonu olmayacak mı! bunun namusla alakası olmadığını söylersek bu en başta insan onuruna yakışmaz. bilmiyorum başınızı yastığa koyup vicdan azabı çekmiyorsanız ben bu konuda zaten tartışmam. ama ortada namus olarak atfedilen konu, muhalifleride, savunucularıda haklı çıkartabilecek bir konu.hangi köşesinden tutsan ayrı bir mevzu açılır. ama namus için işlenen cinayettir,işkencedir her türlü fiilin karşısındayım.zira bu insanın kendi tasarrufunda olan bir eylemdir.

eğer bozuk ailede yetişen çocukları soruyorsan onlar içinden pırlanta gibi çocuklarda çıkıyor. mutlaka tüm babalar iyi aile babası olmayabilir. içinden mutlaka çürükleri çıkacak ancak yavaş yavaş toplumun nikahsız yaşamaya sürüklenmeye başlaması gelecek nesilleri fazlasıyla etkileyecektir.