Mesajı Okuyun
Old 14-01-2007, 01:01   #30
calikusu_kamuran

Soru Anlamak İsteĞİmdİr

ALINTI: AV.MEHMET.S.DİKİCİ, Hukuk Devleti, sadece Devlet için değil, devlet kavramı içinde bulunan birey, tüzel kişilik ve tüzel olmayan her bir unsuru kapsar.. Bu arada, bireyide aşıp, hayvanları da bu kapsamda değerlendirmek gereği olduğu, çağımızda ihtilafsızdır.
.................................................. ........
Bu vücutta, hukukun çizdiği sınırlara riayet etmek de Hukuk devletinde yaşayan birey olmanın bir icabıdır..
.................................................. ........
Unutmadan, şifre çözücü edindim.. haberin olsun artık decoder gerektiren yazıları okuyabiliyorum.

SORULAR:1-"devlet kavramı içinde bulunan birey, tüzel kişilik ve tüzel olmayan her bir unsuru" cümlesinin ne anlama geldiği
2-"Bu vücutta"... bu vücutta, kelimesinin ne anlama geldiği

husurlarını anlamak istiyorum.

Bu tahvilde, hukuk kamu imkanlarına mı kişi imkanlarına mı öncelik tanımalıdır şeklindeki bir anketli forumda Syn. Armağan Konyalı" ya vermiş olduğum cevaptaki(ikinci perde) anlatımımın doğru olduğunu düşünebilir miyim? Yani bireyin tüm kişisel hakları ile bütünün(kamu) içinde bir unsur-organ-suje olduğunu düşünmem hatalı mı idi? Yani birey çağdaş dünyanın en yüce değerlerine sahip olarak-tüm hakları ile kamunun bir organıdır, demek isterken orada hatam mı vardı?

Yalnızca düşüncelerimin yanlış olup olmadığını öğrenmek adına cevaplamanızı saygıyla rica ederim.

SAYGILARIMLA