Mesajı Okuyun
Old 05-07-2007, 19:50   #29
EVRİM

bende y.d.ü hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim umarım eylülde öğrencisi değilde mezunu olurum evet kıbrısta yaşamak konusunda arkadaşlarımın görüşlerine kısmen katılıyorum.hayat Türkiyeye göre daha pahalı,toplu taşıma sıkıntısı var...vs ama inan okulun öğretim kadrosu tüm bu eksi yönleri gözardı ettirebilir.bu benim y.d.ü deki son senemdi ve inanılmaz eğlenceli geçirdiğimi ve mezun olursam eğer geçen 4 seneyi çok özleyeceğimi düşünüyorum.ayrıca y.d.ü'den mezun bir çok avukatla karşılaştım hepside hayatından çok memnundu ayrıca hiçbirinden denklik konusunda bir problem çıktığını duymadım.yalnız kıbrıs üniversitelerinden mezun olacak tüm arkadaşlar,hepimiz biliyoruzki neyazıkki saçma sapan bi önyargıyla bu mesleğe adım atacağız onun için bizim bireysel gelişimimiz ve çabamız diğer üniversitelerden mezun olanlara oranla çok daha fazla olmalı yalnız y.d.ü 2003 kayıtlıların bu önyargıyı büyük ölçüde yıkacağına eminim.kıbrıstaki diğer üniversiteler hakkında çok bilgi sahibi değilim ama y.d.ü'yü tercih etmek isteyen arkadaşlar okulun sitesine girip kadroyu inceleyin.türkiye'nin en iyi hukuçularından ders almak gerçekten benim için ayrıcalıktı.onun için önyargılara çok fazla takılmayın eğer olanaklarınız kıbrısta yaşamayı kaldırabilirse ve bu eğitim kadrosundan yararlanmayıda bilecekseniz düşünmeyin tercih edin derim.