Mesajı Okuyun
Old 08-01-2011, 00:53   #48
Av.Tuğba Göktepe

Varsayılan Mesleğimi çok seviyorum.

Mesleğimi çok seviyorum çünkü her gün farklı insan karakterleriyle karşılaşıyorum.
Mesleğimi seviyorum çünkü insanlar haklarını bilmiyorlar,mağdur oluyorlar ve ben onlara bu ülkede hiçbir kariyer ve para edinmeden de sadece insan oldukları için Medeni Kanunumuzdan,Ceza Kanunumuzdan vs. den yararlanabileceğini onlara anlatabiliyorum.
Mesleğimi seviyorum çünkü büromun o hoş tertemiz görünümünü,dizilmiş dosyalarımı,bana ait özel bilgisayarım ,eşyalarımı seviyorum.
Mesleğimi seviyorum ,çünkü araştırmayı çok ama çok seviyorum.
Mesleğimi seviyorum ,çünkü bana,büroma gelen insanlara ne şekilde yaklaşmam gerektiğini,saygı kriterlerimi karşımdakine nasıl anlatabileceğimi öğretti.
Mesleğimi seviyorum çünkü inanmadığım işe girmiyorum,inandığım işin ise peşini bırakmıyorum.
Mesleğimin özellikle 'serbest ' olmasını seviyorum çünkü dilediğimde büromda harıl harıl çalışıp dilediğimde sahilde gezebiliyorum.
Mesleğimi seviyorum çünkü arkadaş çevrem aklı başında,ne istediğini,nasıl konuşulacağını,saygı ve sevgiyi_dostluk ve işi karıştırmamayı bilen insanlardan oluşuyor.
Mesleğimi seviyorum çünkü büroma gelen yaşlı teyzelerin herşeye "Ah kızım biz bilmeyruk,sana güveneyruk,Allah yardımcın olsun "demelerini seviyorum
Mesleğimi seviyorum çünkü bana insanların sorunlarını sadece hukuki boyuta taşımayı ve o dosyaya ayırdığım vakitten sonra sorunları beynimde kurcalamamayı öğretiyor.
Farkında mısınız kariyerinin ve parasının iyi olmasına daha sıra gelemedi???
Ben tekrar dünyaya gelsem tekrar avukat olurdum.Hatta babama da diller dökerek hukuk fakültesine yazdırdım ve seneye mezun olacak