Mesajı Okuyun
Old 18-10-2009, 16:55   #276
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Burslu öğrencilere para verilmesinin temel sebebi yüksek puan almaları mı yoksa yüksek puan alarak kendilerini ispat etmiş olmaları mı? Bence ikincisi, bu yüzden bu para onlara verilen bir nevi ödülmüş gibi geliyor gözüme, onların olağanüstü başarısının bedeli de olabilir. Zaten bu öğrenciler gerek zeka gerek de çalışma disiplini açısından normal veya zeki insanlardan çok farklı noktalardalar burası bir gerçek. Vakıf üniversitesinde bu öğrencilerin bu şekilde ödüllendirilmesini de yanlış bulmuyorum bilakis hak ediyorlar.

Burası antipati oluşturacağınız bir ortam değil, zaten forumda henüz bir yıl tüketmeme rağmen yeni üyelerin beklenen dışında, forum kurallarına aykırı ve hoş olmayan mesajlar atmalarına alıştım. Bu yüzden artık olağan-dışı beyanları normal karşılıyorum. Süper-zeka olmak meselesi bence ukalalıktan öte kendine güvenmek meselesi, umarım gelecek yıl hala aynı beyanları savunurken görebiliriz sizi.
Bu sefer dediklerinize katılıyorum.Forum kurallarına aykırı ve hoş olmayan mesajlar atmadığımın farkındasınızdır sanırım.Antipadi oluşturmaktan kastım,gelip bir dersini bile dinlemeden,eğitimi hakkında kulaktan dolma bilgiler dışında hiçbir şey bilmeden,vakıf üniversitelerine karşı anlayamadığım bir öfke duyuluyor burada.Adeta bir karalama kampanyası gibi.Artık ben bu konuyu çok fazla uzatmak istemiyorum.Sadece şunu sölüyorum;Türkiye küçük,bir gün meslek hayatımızda olurda karşılaşırsak ve siz br vakıf üniversitesinde okuduğum için çok eksik kaldığımı sözlerinizle değil,bilginiz ve başarınızla bana hissettirirseniz,o zaman devlet üniversitesinde okuyan herkesi ayakta alkışlar ve ben de sizin gibi vakıf üniversitelerinden hukuk fakültesinin çıkartılmasını savunurum.Şimdi ne desek boş,öyle değil mi ?
Saygılarımla.