Mesajı Okuyun
Old 16-05-2012, 12:33   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan çaresiz
hayırlı akşamlar öncelikle cvp için şimdiden tşk lerimi borç bilirim,ben 2003 yılında dini nikahla bir bir beraberlikten bir kızım oldu nikah olmaması nedeniyle ve bebegin saglık sorunlar sebebiyle kızımı babamın nüfüsuna kayıt ettik.6yıl sonra babalık davasu acarak kızımı öz babasının nufusuna gecirdik,şuanda kızım 9 yaşında ve ben 7 yıldır resmi olarak bir başkası ile evliyim bu evliligimden de cocuklarım var sorum şu olacak ki benim bir başkası ile evli olmam kızımın velayetini almama engel olurmu cvp veren ellere minnettarım duacıyım kızımdan ayrılma korkusu var üvey baba elnde olması hakimin kararını etkiler mi?kızım öz babasından fazla seviyor eşimi onu baba biliyor halen de 2 yaşında idi biz evlediyimizde eşimde kızımı öz evladı gibi tutuyor seviyor ayırt etmiyor diger cocuklarımazdan neolur yardum edin kızımdan ayrılmak istemiyorum ben acil cvp ne olur sayın ilgelenen avukatlarm.

Sayın konuk,
Evlilik dışı doğan çocuğun velayeti annededir. Çok önemli bir neden olmadıkça bu velayet değiştirilmez. Annenin evlenmiş olması tek başına velayeti etkileyecek bir durum değildir. Sorunuzda bir velayet davasının açılıp açılmadığı anlaşılmamaktadır. Böyle bir dava sözkonusu olursa bir avukattan doğrudan hukuki yardım almayı ihmal etmeyiniz.