Mesajı Okuyun
Old 16-09-2010, 01:08   #1
Konuk

Varsayılan Lehime Verilen Karara İtiraz Edebilir miyim?

Kısaca özetlersem bana karşı hakaret nedeniyle açılan boşanma davasına karşılık olarak aldatma nedeniyle karşı dava açtık. Karşılıklı maddi manevi tazminatlar istendi. Hakim her iki davayı birleştirip sonunda ayrı ayrı her ikisinede boşanma kararı verdi. Ancak iki tarafa da tazminat vermedi. Karşı taraf vekili ile sadece tazminat verilmediği için üst mahkemeye itiraz etti. Boşanmaya itiraz etmediler. Kararların hersine itiraz edelim dedi, yani kendi açmış olduğumuz davadaki boşanma kararına da itiraz ettik. Endişem şu; kendi açtığım lehime verilen karara itiraz etmekle boşanmaktan vazgeçmiş mi oluyorum? Karşı davanın boşanma kararınada itiraz ettik zaten. Bu şekilde itiraz ettiğimiz için aldatmayı affetmiş mi sayılacağım? Tazminat verilmediği için itiraz ettik ama boşanmaya itiraz etmekle tazminata nasıl itiraz edebiliyoruz? Boşanmak istemeyen zaten tazminat alamaz diye biliyorum. Avukatımın böyle bir yol izlemesi beni zarara mı uğratır? Boşanmaya itiraz etmeseydik belki üst mahkeme lehime tazminat verilmesi yönünde karar verirdi. Bunun önüne de mi geçmiş oluyoruz? Hakim bu şekilde temyiz etmemizi kabul edermi? İtiraz süremiz de doldu. Temyiz dilekçemizi süre dolduğu için düzeltme hakkımız var mı? Lütfen yardım edin, avukatım kafamı karıştırdı, sanki herşeyden vazgeçmişim gibi geldi bana.