Mesajı Okuyun
Old 11-05-2007, 11:37   #1
uranus

değerli arkadaşlar
kafama birşey takıldı öneri getirirseniz sevinirim.bir boşanma davası açtım eşler 9 aylık evliler ve boşanma isterken ayrıca eşlerin evlilik birliği içinde edindikleri halen koca üzerinde bulunan 1 adet arsa ile halen karı üzerinde bulunan 1 adet arabanın maddi değerlerinin toplamı olan miktarın 1/2 sinin evlilikte kadının katkı payını kapsadığı cihetle 35000 YTL üzerinden tazminat alacağı talep ettim malumunuz boşanma hususunda karar verilip karar kesinleşince bu talep tefrik edilip karara bağlanıyor bunu isterken hem müvekkilim olan davacı kadının üzerindeki aracın hem de davalı konumundaki kocanın üzerinde bulunan arsa tapusunun 3.kişilere devrinin önlenmesi adına ihtiyati tedbir aldım.Bu tedbiri uygulamak için tapuya verdiğimde davayı açmadan 2 gün önce davalı kocanın arsayı babasına geçirdiğini öğrendik.Adamın başkaca da bir malı mülkü yok ki ileride kazanacağımız alacak davasını tahsil edebilelim bi de bizim müvekkilimiz üzerindeki araca da tedbir koyduk yani olay zararımıza gelişti.Şimdi ne yapmak lazım sizce de İİK 278 deki tasarrufun iptalini davalı kocanın babasına karşı açabilir miyiz ?Veya 280 deki...