Mesajı Okuyun
Old 25-04-2007, 18:44   #10
Av. Ayşegül Güngör

Alıntı:
Yazan pınarsöğüt
Merhaba Sayın Ayşegül,
Mesajınızı geç okudum. Benzer bir olay da geçen hafta benim başımdan geçti.Borçlunun kızkardeşi şahsıma yönelik telefonda hakaret ve tehditte bulundu. Savcılığa şikayet ettim. Şikayet sonucuna göre manevi tazminat davası açmayı düşünüyorum. O nedenle merak ettim davanız ne aşamada?
Tazminat davası için ceza davası sonucunu mu bekleyeyim mi sizce?

Merhaba sayın meslektaşım. Savcılık şikayeti sonucunu beklememenizi öneririm. Zira savcılar biz avukatları pek sevmiyorlar kanaatindeyim. Benim şikayetimde eski müvekkilimin cep telefonundan yazdığı hakaret mesajları araya giren bayram içinde teknik hata nedeni ile silinmişti. Sayın savcı cep telefonumda bu mesaj metinlerini göremeyince, TURKCELL'den geçmişe dönük 5 yıllık süre için mesaj metinlerini isteyip alabildiği halde, bunu isteyip, iddiamı araştırmak yerine(Mesajların günün ve saatini hatta dakikasını bile bildirmiştirm) iddiamı kanıtlayamadığım gerekçesi ile takipsizlik kararı verdi. İtiraz ettim ama sonucunu beklemeden manevi tazminat davasını açıyorum şimdi. Barodan davaya müdahil olarak destek vermesini talep ettim ama benim destek talep dilekçemi savcılığa olduğu gibi ve hiç bir özel destek metni eklemeden göndermekle ve bunu da çok iyi iş yapmış gibi bana bildirmekle yetindi. Artık avukatıma güveniyorum. Ne komik değil mi? Saygılar. Kolay gelsin.