Mesajı Okuyun
Old 24-04-2006, 19:52   #16
Brusk

Şemdinli olayları ile ilgili Faturanın şerefli bir cumhuriyet savcısına yükletilmesini kınıyorum.Savcı Sarıkaya'nın Meslekten ihracı kararı hukuki olmaktan ziyade çeşitli siyasi emellere dayalı ve maksatlı olduğu barizdir. Böylesine açıkça hukuka aykırı bir karara karşı bu kararın denetlenememesi sıkıntısı da ayrı bir çaresizliktir. unutulmamalıdır ki herkes için lazım olan adalet bir gün bu haksız karara imza atanlar içinde gerekebilecektir.
Ayrıca ihraç kararına dayanak olarak gösterilen Meslekin onur ve memuriyet nufuzunu itibarını bozacak nitelikte eylem ve hareketin hangi olgulara göre tespit edildiğini anlamış değilim. iddianameyi bende okudum son derece makul ve mantıklı hele hele Doğu ve Güneydoğuda yaşanan ve oradaki halkın çok daha iyi bildiği hadiselere dayalı bir iddianame olarak gördüm ve doğrusu Savcı sarıkayayı böylesine hassas soruşturması sebebiyle takdir ettim.
Uzun süredir uygulamada sıkça karşıma çıkan ve benim ısrrala mücaadele ettiğim X Haber elemanı şeklinde(Bana göre tamamen yasa dışı delil elte yöntemi olan) Jandarmanın geliştirdiği bir bilgi toplama faliyetinin uygulamada bir çok sıkıntıya sebep olduğuna şahit olmuştum ancak bunun bir Savcının istikbaline mani olacağını tahmit etmemiştim doğrusu.
Böylesine keyfi bir kararla Cesur ve idealist bir C.Savcısının meslekten ihracı beni oldukça üzmüş ve dehşete düşürmüştür. Bu kararın ilerde bir çok sıkıntıya sebep olacağıda tartışmasızdır. Bundan sonra Bana göre C.Savcıları haklı olarak korkarak, çekinerek soruşturma yapacaklardır.