Mesajı Okuyun
Old 18-04-2009, 23:22   #1
Konuk

Varsayılan eşim sürekli alkol alıyor ve boşanmayı reddediyor, ne yapmalıyım?

Merhabalar,

33 yıllık evliyim ancak eşimin alkol alışkanlığı nedeniyle artık aramızda tahammül edilemez kavgalar ve geçimsizlikler yaşanıyor. Son olarak eşim beni 18 yıl önce almış olduğumuz evimizden şiddet göstererk zorla kovdu. Hiçbir gelirim veya sosyal güvencem yok ve eve dönmeyide güvenli bulmuyorum çünkü eşim tarafından defalarca tehdit edildim. Dolayısıyla şu an ablamın yanında kalmak durumundayım.

Bu nedenle eşime boşanma davası açmak istiyorum ancak eşim benden boşanmak istemiyor gel evine otur demekle yetiniyor. Boşanmayı istememesinin nedeni ise bana para vermek zorunda kalmayı yada oturduğu evin parasını paylaşmayı istememesi. Benim herhangi bir nafaka talebim olmayacak ancak boşanma davasını açtığım taktirde eşim boşanmayı istemediği halde birlikte aldığımız evden bana düşen hakkımı almak istiyorum. Elimde herhangi bir şiddet raporu veya tehdit kaydı yok ancak 23 yaşındaki oğlum yaşanılanlara şahit.

Benim eşim istemediği halde boşanabilmem ve tapusu onun üzerine olan ortak aldığımız evden hakkımı almam mümkün müdür? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

Teşekkürler.