Mesajı Okuyun
Old 12-10-2007, 16:01   #1
üye18721

Varsayılan "Dostluk " kavramı size neyi ifade ediyor?

"Biraz önce THS'nin forum alanlarında gezinirken cep tel.imin mesaj iletisiyle irkildim.Zira bu bayramda dostlarımla ya bayramdan önce bayramlaşmıştık, ya da bugün öğle üzeri birbirimize telefon etmek suretiyle... Gelen her msj ileti sesinde "acaba bir arkadaştan mı msj geldi" heyecanıyla msjları okuduğumda; "bankalardan,kamu,kurum ve kuruluşlarından,v.s gelen otomatik msjlar olduğunu görünce, doğrusu kendimi pek yalnız hissetmiştim.Ve aynı zamanda kendimi de suçlamıştım; dostlarımı ihmal ettiğim için, artık onlar da beni ihmal ediyor diye düşünüyordum ki; bu sefer gelen msj tam 27 senedir -arada sırada ilişkimiz kopsa bile- görüştüğüm bir "dostumdan" gelen mesajdı.Mesajında şöyle yazıyordu; "Türkü tadında bayramlara....." Evet o benim canım arkadaşım; gerçek dostum; Bazılarımızın anne-babaları ;akrabalarının çoğunluğu ölmüştür birbirlerinin peşi sıra., tıpki benimki gibi.. Bayramda gidecek ne anne-babamız ne de akrabamız kalmıştır, olanlar da çok çok uzakta yaşamaktadırlar; Ama dostlarımız hep yanıbaşımızdadır.Belki bir tel.mesafesinde belki de daha yakın .Onlar iyi ki varlar!...