Mesajı Okuyun
Old 13-10-2003, 22:12   #3
kenank

Merhaba,
bu konuda yeni çalışmalar var ama o kadar.Her zaman olduğu gibi çalışma aşamasında kalacak tabii ki! Baromuzdan biri AKP, biri de CHP den olmak üzere iki milletvekilimiz var ve ikisid Adalet Komisyonunda olup ikis de bir kaç defa bu işin üzerine düşecekleri ve kesinlikle halledeceklerini söylemelerine rağmen hala bir gelişme yok. Ancak yeni bir Avukatlık Yasa Tasarısı idi zannediyorum orada Barolar Birliği nezdinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı oluşturulması ve bununla biz avukatların sağlık hizmeti sorununun çözülmesi öngörülüyordu.Bunu bir gelişme ve çaba sayabilrmiyiz?
Bahsetmiş olduğum vekillerimizden AKP'li olana,506 sayılı yasaya "topluluk sigortası kapsamında bulunanlar ek prim ödedikleri zaman sağlık hizmetinden de yararlanır" şeklinde bir madde eklemenin mümkünü yok mu diye sorduğumda cevabı "biz aslında bütün sosyal güvenlik kurumlarını bir çatı altında toplamayı ve herkesi bu güvence kapsamına almayı düşünüyoruz" oldu. Bu cevap karşısında ne söyleyebilirsiniz?Sadece gülersiniz herhalde.
Tırnağınız varsa başınızı kaşırsınız sayın meslektaşlarım. Özel sigorta yaptırır,sağlık sorunlarınızı bu şekilde halledersiniz.
Ancak şu imkan da var,bağlı olduğunuz Baroya dilekçe ile Analık,Hastalık ve Meslek Hastalığı için prim ödeyerek yararlanmak istiyorum diye başvuru yaparsınız,Baronuz da bunu SSK'ya iletir,onlar da Genel Müdürlüğe,eğer Genel Müdürlükten onay gelirse ailecek bir devlet hastanesine gider ve sağlık taramasından geçersiniz verilecek rapor kapsamında da müracaatınız kabul edilir!
Ben müracaatımı yaptım ve Genel Müdürlükten altı aydır cevap bekliyorum,gel teskere gel!
Son olarak erkek meslektaşların eşinin resmi kurumda çalışıyor olması durumunda ise inisiyatif çalışılan yerin amirinde. Müdür veya amir olur derse karne veriliyor olmaz derse dava açılıyor. Eşi SSK'da memur olarak çalışan bir meslektaşımız dava yolu ile 4 yılda bu hakkını aldı.
En iyisi ben tüm meslektaşlara bol kazançlı ve sağlıklı bir yaşantı dileyeyim.