Mesajı Okuyun
Old 07-02-2015, 22:55   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi günler, benim merak ettiğim geç saatlerde yatmak bir boşanma sebebi midir?
Şöyle anlatayım, evliyim, çalışıyorum, iki de çocuğum var. Akşam işten gelince kocam kanepeye ben mutfağa yemek yapmaya, yemek bitince ben çocukların başına ödevlerine, banyolarına, kocam bilgisayara, çocukları yatırıp, ortalığı topluyorum, bir bakıyorum saat olmuş 11-12. Kocam yatıyor ki yataklarımız hatta odalarımız bile ayrı, ben bazen iş icabı, daha çok da keyfim için oturuyorum. Kitabımı okuyorum, bir film seyrediyorum, biraz kafamı dinliyorum. Hafta içi sorun olmuyor vaktinde kalkıp, işlerimin peşine düşüyorum, fakat hafta sonu kimi zaman kalkmakta zorlanıyorum. Eşim bunu diline dolayıp, günlerce etrafımızdaki ailelerimize, arkadaşlarımıza anlatıyor. Avukat bir arkadaşı bu durumun evlilik birliğinin temelini sarstığını ve boşanma sebebi olduğunu söylemiş, yada eşimin iddiaları bu yönde. Siz değerli avukatların fikrini merak ediyorum. Çok teşekkür ederim vaktinize, emeğinize.

Merhaba
Türk Medeni Yasasının 185.maddesinde : MADDE 185 - Evlenmeyle eşler arasında evlilik birliği kurulmuş olur.

Eşler, bu birliğin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler.

Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar.
denmekte olup ;ayrı yatılması ve eşin ihmali evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebi olarak tartışılabilir..