Mesajı Okuyun
Old 05-06-2009, 13:18   #544
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Sayın tavus,ancak derslere devam etsem de bana bir yararı olduğunu sanmıyorum.200 içinde kim kime dum duma ders işlemenin hiçbir katkısı yok bence.20 kişilik sınıflarda da işte bu yüzden okumak isterdim hem devam zorunluluğu olurdu hem hocalarla iletişimim çok daha güzel olurdu eminim.Hukuk okuduğumun farkına varmam çok uzun sürdü bu okul yüzünden,hala da benimseyebilmiş değilim tam olarak.Sırf 3 tane daha matematik yaptım diye kendini üstün zanneden boş insanlarla dolu bir yer bizim fakültemiz.Tek bir tane bile Prof. girmiyor dersimize.ancak geldik bir kere,hukuk insanın kendisini geliştirmesinde biter diyerek avutuyorum işte.Saygılar...

İlginç. Dokuz Eylül hukuku daha farklı beklerdim. Mesela bizim derslerimize 3 profesör giriyordu. Medeni-Anayasa-Hukuk Başlangıcı.

200 kişilik sınıflara ben alıştım diyebilirim. İstanbul hukukta bazı derlser 800 bazıları 400kişilik sınıflarda işleniyormuş .Bana 400 kişilik sınıflar kalabalık gelir artık ve arkadaşlarımın anlattığına göre onların derslerinde öğrencilerin de mikrofonla konuşuyormuş söz hakkı aldıklarında. Ayrıca ilk dönemden sonra sizin gibi dersi bırakan bir çok kişi olduğu için derse devam edenleri sayısı eminim ki yarının altına düşmüştür. Bizde öyle oldu. Bir de belirtmek isterim ki, 3-4matematik neti fazla yaptığı için kendini yüksekte görenler, vise ve finallerde 3-4 net az yapanlardan daha düşük not alınca kendine geliyorlar, bizim burada da öyleydi. Ama zamanla aşılıyor. Kaldı ki sizin fakültede normal öğretim-ikinci öğretim ayrımı yok. Biz de normal öğretim ikinci öğretim ayrımı var. Ve ikinci öğretim de okuyan birisi olarak söylemeliyim ki ilk başlarda bu konuda özellikle normal öğretimdeki arkadaşlar sizin dediğiniz bakış açısına sahipti. Sonradan bizim de en az onlar kadar başarılı olduğumuzu görünce yavaş yavaş bakış açıları değişti. Kendi fakültem adına konuşacak olursam bizim fakültede artık derslerdeki başarıyla hava atılır ancak öss mazide kaldı desem yalan olmaz.

Gelecek sene 200 kişilik mevcudun 100lere düştüğünü eminim ki rahatlıkla görebilirsiniz. Finallerde başarılar. Saygılarımla...