Mesajı Okuyun
Old 09-09-2008, 17:21   #68
üye9283

Alıntı:
Yazan kasvetlim
öğrencilerin ankara hukuktaki kadar zorlanmadığı hatta bazılarının yatarak geçtiği rivayet edilen ve ben yazokulunda bütünlemeleri nasıl geçeceğim diye ter dökerken gazili arkadaşlarımın hayatın tadını çıkararak en baba hukuk derslerini rahatlıkla üstten alarak yazın geçebildiği klasik bir tabirle bir hukuk fakültesi adına oldukça rahat bitirilebilen bir eğitim kurumu görüntüsü var. yanlışım varsa düzeltin. eksiği eğitim kalitesinde düşme olması avantajı ise oss kalitesi yüksek ve öğrenciler arası bir uçurumu olmayan bir fakülte...

Bütün görüşlerinizi bir cümleye sığdırmaya çalıştığınız için açıkçası tam anlaşılır olmamış ama duyumlarınız ve tahminlerinize katılmak pek mümkün görünmüyor.
Hangi üniversite olursa olsun hiçbir hukuk fakültesindeki dersleri yatarak geçmek mümkün olamaz. Dönemlik ders programı sistemini bizzat yaşamadığınızdan olsa gerek tek bir dönemden sadece iki dersle yıl uzatan arkadaşların durumunu veya yaz okulunda ders almanın zorluğunu bilmiyorsunuz. Eğer bütünleme sınavı sistemiyle öğrenim gören bir üniversite olsaydık çok daha rahat edeceğimizi düşünüyorum. Fakültedeki arkadaşlarımın genel isteği de her zaman bütünleme sistemine geçişin sağlanabilmesi olmuştur.Ama malesef koşullar buna izin vermiyor.