Mesajı Okuyun
Old 13-12-2015, 23:11   #1
Konuk72

Varsayılan Aile Konutundan Yoksun kalmak Sebebi İle Tazminat

Eşimin açtığı boşanma davası red edildi.Eşim aleyhime koruma kararı aldırttı ve lojman olan aile konutununda koruma kapsama alınmasını talep etti.Lojmanda benim oturmam ve kendisinin ayrı ikametgahı olması ve bir hakkın kötüye kullanılamayacağı nedeniyle talebi red edildi.Konutun aile konutu olduğuna kararda yer verildi.Lojman vakfa ait olup kira sözleşmesi söz konusudur.Daha sonra kurumdan eşimin lojman hakkından feragat ettiğine ve ödeme yapmadığına dair lojmanı boşaltmam yönünde bilgilendirme yapıldı.Ödeme yapılmayan aylara ait kira ve aidatları ödedim.Kuruma buranın aile konutu olduğunu bildirmeme rağmen çıkmadığım taktirde istilacı durumuna düşeceğim ve yaptırımları içeren bilgilendirme tarafıma yapıldı.İdare mahkemesine başvurdum.Henüz sonuçlanmadı.Aile konutunu boşaltmam nedeniyle uğradığım zararın miktarı henüz net değil evlilik birliğimiz devam etmekte bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.Bu konudaki zaman aşım süresi ne kadardır?Bu süre lojmanın boşaltıldığı tarihte başlar?Kurumun bana tebliğ tarihinde mi başlar?Manevi tazminat talep edebilir miyim?Teşekkürler.