Mesajı Okuyun
Old 14-11-2011, 15:48   #257
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Patagonya Barosu'nun konuya yaklaşımı ne etliye ne sütlüye tarzındadır ve avukatların meslek kuruluşu olması da, bu yaklaşımlarının hukuka uygun olduğu anlamına gelmez.

Değerli Meslektaşım Engin EKİCİ, belki size ilginç gelecek ama bu konuda bende büyük oranda Patagonya Barosu üyeleri gibi düşünüyorum.

Bende duyuru da yazıldığı üzre,kamunun genel güvenliği gerekçesiyle avukatların çantalarının hakim ve savcılarla birlikte X-ray cihazından geçirilmesinin savunmayı sindirmeye yönelik avukatın üzerinin aranması niteliğinde olmadığını düşünüyorum.

Gerçi itiraf etmeliyim ki ben bu X-ray teknolojisinden çok anlamam.Acaba savunma dilekçelerimizin olduğu evrak çantalarımızı X-ray cihazına bıraktığımızda ,patlayıcı madde arıyoruz numarasıyla bizim bu savunma dilekçelerimizin şipşak birer suretini çıkartıp Adalet bakanlığının karanlık mahfillerinde dosyalıyorlar mı yoksa ?!!! Bakın şimdi benim de içime bir kurt düşürdünüz.

Ayrıca Patagonya Barosu'nun duyurusunun etliye sütlüye karışmadığı yönündeki yorumunuza,bunun Patagonyalı meslektaşlarımıza yapılmış bir haksızlık olarak gördüğümü, size bu konuda katılmadığımı belirmek isterim.