Mesajı Okuyun
Old 17-01-2021, 16:26   #1
kalemhukuk

Varsayılan Adi Ortaklık Üzerinden Mal Kaçırıyorlar Ama Hiçbir Şey Yapamıyorum Kilitlendim Ne Yapmalıyım Meslektaşlarım

Meslektaşlarım Merhaba, -isim kullanmamak adına harflerle şirket isimlerini belirteceğim- A Şirketine karşı ilamlı bir takip açtık takip kesinleşti bankalara yazdık hesaplar boş, tapu yok, üç tane araç var fakat bizden önce çok haciz var. Ancak bu A şirketi B adında bir şirketle adi ortaklık kurup (A-B Adi Ortaklığı) bir kamu kurumundan sürekli ihale ile iş alıyorlar ve meblağlar baya büyük. Adi ortaklığın ayrı bir vergi numarası da var. A Şirketine fiziki olarak hacze gittiğimde boş bir oda ve bir sürü evrakla karşılaştım ve evraklar arasında ihale alınan kamu kurumunun A-B Adi Ortaklığına kestiği faturaları buldum. A Şirketine ait araçların B Şirketinde olduğunu öğrenmemiz üzerine B Şirketine hacze gittik ve araçlardan biri B Şirketinin merkezinde tespit edildi. B Şirketinde yapılan incelemede çok yeni tarihli olarak yine bir kamu kurumunun A-B Adi Ortaklığına kestiği fatura ve bir temlik sözleşmesine ait noterlik makbuzu bulundu. Adi ortaklığa 89/1 gönderdiğimde adi ortaklık, A şirketine hiçbir borcu olmadığına dair bir cevap verdi.

Tahminime göre kamu kurumu adi ortaklığın hesabına parayı yatırdıktan sonra A Şirketi noterde B şirketine alacağını devretti ve A-B Adi Ortaklığındaki para B Şirketine aktarıldı. Burada ne yapmam gerekir resmen kilitlendim. Tüm yorumlar ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim şimdiden. İyi forumlar.