Mesajı Okuyun
Old 13-08-2008, 16:44   #13
halit pamuk

Alıntı:
çoğu sorunlar ,özellikle de hukuk siteleri açısından söylüyorum, mahkemeye ulaşmadan siteler aracılıyla çözüme kavuşuyor.

Sorunlar, site aracılığı ile çözülüyor demek, biraz abartılı bir yaklaşım. Ancak,sitenin hukuki bilgi ve tecrübeyi artırdığı da inkar edilemez. .

Üyelerin sadece Yargıtay kararı aramaları ve Yargıtay kararlarından örnekler sunulduğu zaman verilen cevabı değerli kabul etmelerini anlayabiliyorum. Fakat keşke, yargıtay kararlarıyla tatmin olmayıp farklı cevaplar peşinde koşmak ve konuyu tartışmaya açmak, beyin fırtınası yapılması, doktrinden, hukuk tarihinden de örnekler sunmak vs gibi cevaplarla hukuku gelişimine katkıda bulunulmuş olsaydı çok farklı olurdu.

O zaman biz Yargıtay kararları aramayacaktık, Yargıtay karar vermek için THS kararı arayacaktı.

Bu kötü halin nedenlerinden biri de;işi araştırma yapmak olan O kadar Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi var, çoğu tartışmalara katılmıyor, hatta bazılarının hukuk sitesinin varlığından bile haberi yok. Biz avukat ve hakimlerin derin araştırmalar yapmaya vaktimiz olmayabilir, işi araştırma yapmak olan kişilerin en azından yaptığı araştırmalara ilişkin olarak tartışmalara katılmış olsalardı ya da tartışma yaratmış olsalardı, sitenin kalitesi çok üst düzeye çıkabilirdi. Böylelikle hukukun sığ kıyılarından uzaklaşıp derinlilerine yol alabilirdik.