Mesajı Okuyun
Old 15-09-2014, 12:48   #41
condictio_certi

Alıntı:
Yazan Admin
Şikayetçi meslektaşa katılıyorum, bence ifadeniz meslek kurallarına aykırı ve davacı asile değil, doğrudan meslektaşa yönelik.

Kaldı ki, aynı diğer meslektaş gibi siz de sadece vekilsiniz, olayın tarafı ya da şahidi değilsiniz. Dolayısıyla meslektaşın davalıyı ikna edip etmediğini ya da yönlendirip yönlendirmediğini bilemezsiniz.

Değerli meslektaş, yalnız burada sizin de bilmediğiniz bir alt metin var. Söz konusu meslektaşla olan sonuçlanmış başka bir davamız vardı. Söz konusu davada çıkan tutarı (faiz,avukatlık ücreti ve tüm ferileriyle) kendilerine ödemeyi teklif edip hesap numaralarını istedim. Ancak meslektaşın bana verdiği yanıt aynen şuydu: ''ben dosyayı icraya koyacağım icra vekalet ücretini de istiyorum''. Ben de kendisine müvekkilim icraya konmadan ödeme saikınde şeklinde bir beyanda bulundum. Ancak kendisi yine de hesap numarasını vermeyi reddetti.

Bunun üzerine ben de kendisine ihtarname gönderdim hesap numarasını bildirmesi konusunda. Yani meslektaş beni şikayet etmeden önce bu şekilde bir hadise vuku bulmuştu. Ben yine de meslektaşımı Baro'ya şikayet etmedim. Yalnızca ihtarname çekmekle yetindim. Ancak kendisi o kadar şahsileştirmiş ki bu şekilde beni Baro'ya şikayet etmeyi uygun gördü. Varsın etsin, adaletin keseceği el acımaz.