Mesajı Okuyun
Old 03-04-2009, 08:33   #8
madlock

Ben de böyle bir şahıs tarafından rahatsız edilmekteyim ve terzi bu kez kendi söküğünü dikmeli diye düşünerek harekete geçmeye karar verdim. Bu konuda en büyük sıkıntının delil yaratmak olduğunu düşünerek öncelikle bu noktada bir takım çalışmalar yaptım. Benim üst katımda oturan şahıs üzerime çay, su, çekirdek kabuğu, yanan sigara izmariti vb. şeyleri atmaya devam edince Yönetim Kurulunu çağırarak bir tutanak tutturdum. Bu tutanakta dökmüş olduğu şeyler nedeniyle balkonun kirlenmiş olduğu ve bu fiilin bu kişi tarafından yapılmış olduğu gibi ifade ve tespitler mevcut. Ayrıca kirlenen yerlerin fotoğrafını çektim ve kameraya kaydettim. Ayrıca olmazsa olmaz delil olarak birkaç tane de tanığım mevcut.(Tabi karakolda doğru söyler mahkemede şaşar ilkesini de göz ardı etmemek lazım) Öncelikle şahsa bir ihtarname göndererek bu fiillerine derhal son vermesini aksi halde er türlü yola başvuracağımı ve şahsıma gelecek zararlardan dolayı birinci derecede sorumlu olduğunu ihtar ettim. Bu ihtar henüz kendisine ulaşmadı. Esasen bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiği konusunda bir kaç tereddütüm var. Bu konuya da bana fikir verebilecek bir meslekdaşım çıkar umuduyla katıldım. Bu noktada savcılık kanalıyla mı hareket etmeli yoksa Sulh Hukuk mahkemesinden KMK 18. m. yükümlülüklerine uyulmadığı iddiası ile 33. madde gereğince müdahale ve men etmesini ve 25. maddedeki yaptırıma kadar gidecek süreci mi başlatmalıyım bilemiyorum. Ayrıca Ocak ayındaki genel kurula da bu konuyu getirerek bir karar aldırdım. Buna göre sitede uyulması gereken kurallarla ilgili hazırlanacak yazı kat maliki ve kiracılara tebliğ edilecek ancak yönetim bunu henüz gerçekleştirmedi. ben de bu konuda tecrübesi olan meslekdaşların fikirlerini beklemekteyim. Saygılar