Mesajı Okuyun
Old 19-08-2015, 08:09   #3
siloos

Alıntı:
Yazan mehmet1802
İflas erteleme davasındaki tedbir yönündeki ara kararın mahiyeti önemlidir. Nitekim bazı ara kararlarda kesinleşen alacaklar ile ilgili olarak tedbir kararı verilmemektedir. Eğer tüm icra takipleri için durdurma yönünde tedbir verilmiş ise davaya müdahil olarak ihtiyati tedbire itiraz etmekten başka bir yol bulunmadığı kanaatindeyim.

Avukat Bey,

Kararda kesinleşen ara kararlar için bir ayırım yapmamış ancak benim durumum, dosyaya feriler dahil tamamı kadar para girdiği için borçlu vekilinin talebi ile araçlar üzerindeki hacizler "infaz sebebiyle" açıklaması yapılarak fek edilmiş. yani ben bu noktada dosyanın infaz olduğunu da söyleyebileceğime inanıyorum.

Hal bu iken infaz olan dosyaya nasıl talep açılır (takibin durdurulması için) ve aynı şekilde infaz olan dosya hakkında takibin durdurulmasına karar verilebilir mi?

Madem öyle, takip durdu ve parayı çekemedik diyelim, dosya alacakları büyük rakamlar ve o zaman da faizin işlemeye devam etmesi lazım, araçlar üzerindeki dahi hacizler kalkmışken ben bu faizi nasıl kimden talep edeceğim?

Bir çıkış yolu olması lazım