Mesajı Okuyun
Old 16-05-2007, 11:15   #12
minee.mine

Merhaba
Ben de bir hasta yakını olarak yazmak istedim. Dün akşam annemi rahatsızlandığı için hastahaneye götürdüm . Annem sigortalı olduğu için bir devlet hastahanesinin acil servisine gitmiştik. Sağolsun doktorlar ilgilendiler, ilaçlarını yazıp bizi gönderdiler fakat ilaçlar annemin yaş sınırlamasına girdiği için sigorta kapsamına girmiyordu. Bildiğimiz ağrı kesici ilaçlardan bahsediyorum. Bu bana inanılmaz saçma geldi aspirinden biraz daha kuvvetli ilaca zaten yaşça daha ileri durumlarda ihtiyaç olduğundan (romatizma ve kireçlenmeye bağlı rahatsızlıklar genel olarak zaten belli bir yaştan sonra ortaya çıktığından) bu ilaçlara yaş sınırlaması getirilmesine bir anlam veremedim.
Ayrıca doktorlar ilaçlar hakkında ilaç firmaları tarafından bilgilendirildiği gibi bakanlık tarafından da bilgilendirilmeli diye düşünüyorum. Hastalara ilaç yazarken yaşını sormalarının ek bir anlamı olsun ve yazılan ilaç için hasta hasta (özellikle yanında bir yakını olmadan hastahaneye giden hastalar oradan oraya koşturmak zorunda kalmasın), yada biz artık yaşlılara bakmak istemiyoruz deseler de biz de çare buluruz umuduyla devlet hastahanelerinde boşuna zaman harcamasak. Özel hastahanelere gidemeyen maddi durumu buna müsayit olmayanlar ya da çoluk çocuğu olmayan ve kendi başına hasta hasta koşturmak zorunda kalan hastaların halini inanın ki düşünmek bile istemiyorum. Sadece Allah yardımcıları olsun diyorum.
Saygılar