Konu: Evlat Edinme
Mesajı Okuyun
Old 21-03-2005, 04:18   #1
yertek

Varsayılan Evlat Edinme

merhaba.amcam 4 yıl önce beni evlatlık aldı ve 4 ay önce vefat etti.amcamın babamdan başka bir kardeşi daha vardı ve amcam o kardeşi ve çocuklarıyla 30 yıldır görüşmüyordu.amcamın vefatının ertesi bu yeğenler ortaya çıkıp mirastan hak talep ettiler.ben 20 yıldır amcamla birlikte yaşıyorum ve bunu şahitlerle birlikte ispat edebilirim.ayrıca amcamla müşterek banka hesabım var.karşı tarafın itiraz 313 ve 316 maddeyle bağdaştırıyorlar ve amcamın mal varlığı üzerine ihtiyati tedbir kararı aldırdılar.evlatlık işleminde amcamın asıl ikamet adresi istanbul olmasına rağmen mahkemeyi afyonda açtık (2002 asliye mahkemesimde ve prosödüre uygun sağlık raporu aldım amcama heyet raporuyla mahkeme kararıyla evlatlık oldum).şimdi bu diğer yeğenlerin evlatlığımı iptal durumları varmı?vefattan sonra iptal davası açmaları kötü niyete dayalı olarak yorumlanabilirmi ve ihtiyati tedbiri kaldırmak için ne yapmalıyım ve yargı süreci ne kadar sürer?.site ve ziyaretçilerine saygılar sunar hayatınızda başarılar dilerim.