Konu: velayet
Mesajı Okuyun
Old 08-01-2013, 13:06   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
geçen yıl nisan ayında boşandık.arabada tartıştık 5 dakika sonra şirket avukatımızın ofisinde boşanma protokolü imzalandı.ne hikmetse aramadığımız halde avukat evrakları hazırlamıştı hemen imzaladık . ertesi gün boşandık .çocukların velayeti babada kaldı ama çocuklar bende. nafaka talebimde yokmuş protokolde.2008 yılında şirkette çalışıyor gösterildiğim için aldığım 700 tl maaş veriliyor sadece.çocuklarım eski günlerini özlüyorlar.rezidansda otururken 2 odalı sobalı eve taşındık. sürekli şiddet gördüm hatta 2 yıl kadar açıkceza evinde hapis yattı eski eşim.bir şey istediğimizde çocukları benden alıp göstermemekle tehdit ediyor.velayet davası açmak istiyorum ne yapmalıyım bana yol gösterin lütfen

Çocukların yaşını belirtmemişsiniz. Kendilerini ifade edecek yaşlarda ise( 7 yaş ve üstü), onların görüşü çok önemli olacaktır. Ayrıca velayetin eski eşinizde olmasına rağmen, boşanma davasından sonra çocukların fiilen sizin yanınızda kaldığını kanıtlarsanız, velayet size tevdi edilebilir. Velayetin değiştirilmesi davası ile birlikte iştirak nafakası da talep etmelisiniz.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.